Transport vaziri o‘rinbosari Nukus shahri va Bo‘zatov tumanidagi tayyorgarlik ishlari bilan tanishdi
Chop etish Sahifani ulashish
10.11.2025 185 Yangiliklar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 19-sentyabrdagi PF–173-sonli Farmoni ijrosini ta’minlash maqsadida Transport vaziri o‘rinbosari I.Abdugafarov rahbarligidagi ishchi guruh Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahri hamda Bo‘zatov tumanida bo‘lib, aholi va qishloq xo‘jaligini ro‘yxatga olish tadbirlariga tayyorgarlik ishlari bilan yaqindan tanishdi.
Vazir o‘rinbosari shahar va tuman rahbariyati mahalladagi mas’ullar bilan uchrashuvlar o‘tkazib, ro‘yxatga olish jarayonidagi vazifalar va masalalarni muhokama qildi.
Tashrif davomida imkoniyatlar o‘rganilib, tadbirni samarali o‘tkazish bo‘yicha aniq tavsiya va ko‘rsatmalar berildi.

Заместитель министра транспорта ознакомился с подготовительными работами в городе Нукусе и Бозатауском районе
10.11.2025 186 Yangiliklar
В целях обеспечения исполнения Указа Президента Республики Узбекистан от 19 сентября 2025 года № УП-173 рабочая группа во главе с заместителем министра транспорта И. Абдугафаровым посетила город Нукус и Бозатауский район Республики Каракалпакстан, где детально ознакомилась с ходом подготовки к проведению переписи населения и сельского хозяйства.
Заместитель министра провел встречи с руководством города и района, а также с ответственными лицами в махаллях, где обсудил задачи и вопросы, связанные с процессом переписи.
В ходе визита были изучены имеющиеся возможности и даны конкретные рекомендации и указания по эффективному проведению мероприятия.